lozanantlasmasi.com
Lozan Antlaşması

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan Yorumlar


Lozan Antlaşması Maddeleri

Lozan antlaşması maddeleri, Türkiye Cumhuriyetinin aleyhine ve lehine hükümler içermektedir. 24 Temmuz 1923'te İsviçre'de Lozan şehrinde Fransa, Japonya, Romanya, İtalya, Birleşik Krallık, Yunanistan, Yugoslavya, Bulgaristan, Belçika, Portekiz temsilcileri ve Türkiye Büyük Millet Meclisi temsilcileri arasında Leman gölündeki Beau-Rivage Palace'ta imzalanan barış antlaşması olan Lozan  Antlaşması, 6 Ağustos 1924 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu antlaşmayla sadece Musul sorunu çözülemediğinden Irak sınırı belirlenememiştir. Savaşın suçlusu olarak Yunanistan belirlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Boğazlar konusunda taviz vermemiştir.

Lozan Antlaşması Maddeleri

Lozan Antlaşmasının lehimize olan maddeleri nelerdir?

  • Kapitülasyonların kaldırılmış olmasıyla, ekonomik bağımsızlığın önü açılmıştır.
  • Türkiye Cumhuriyeti hiç bir devlete savaş tazminatı ödemek durumunda kalmamıştır. Sadece Yunanistan'a Karaağaç'ı vererek, bu ülkeye verdiği zararı ödemiştir.
  • Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki azınlıklar Müslüman olmayanlar olarak belirlenmiş, azınlıkların tamamı Türk uyruklu kabul edilmiştir. Azınlıklara hiç bir şekilde ayrıcalık tanınmamıştır. Batı Trakya'da yaşayan Türklerle, İstanbul'da yaşayan Rumlar haricinde olan, Anadolu ve Doğu Trakya'da yaşayan Rumlarla, Yunanistan'da yaşayan Türklerin mübadele edilmesi kararlaştırılmıştır.
  • İstanbul'u işgal eden İtilaf devletlerinin burayı boşaltmasına karar verilmiştir.
  • Bu antlaşmada aleyhimize çözülen Boğazlar ve Hatay sorunları 1936 ve 1939 yıllarında Misak-ı Millîye uygun şekilde sonuçlandırılmıştır.

Lozan Antlaşmasının aleyhimize olan maddeleri nelerdir?

  • Batı Trakya'da ki Türk Yunan sınırı Mudanya Antlaşmasına göre belirlenmiştir. Meriç nehri kıyısında yer alan Karaağaç ve Bosnaköy Yunanistan'a bırakılmıştır.
  • Bozcaada ve Gökçeada özerk bir yönetimle Türkiye'de bırakılmış, diğer adalar İtalya'ya verilmiştir. Türk sınırına yakın olan adaların silahsızlandırılmasına karar verilmiştir. Bu on iki ada 1945 senesinde müttefiklere, 1947 senesinde Yunanistan'a verilmiştir. Kaybettiğimiz on iki adayı bir daha geri alamadık.
  • Ortodoksların dini lideri olan patrikhanenin İstanbul'dan taşınmasına izin verilmemiştir. Sadece siyasi yetkilerinin alınması kabul edilmiştir. Yabancı okullarda Türkiye Cumhuriyetinin kanunları ile eğitime devam edecekti.
  • Osmanlı devletinin borçları, buradan ayrılmış olan devletler arasında paylaştırılmış, Türkiye Cumhuriyetine düşen kısmı Fransız Frangı ile taksitlendirilmiştir.

Yayınlanma Tarihi : 25.12.2013 01:26:24

Lozan Antlaşması Maddeleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Lozan Antlaşması Maddeleri"

Ali

Yanlış bilgiler var ama yardımcı oldu teşekkür ederim

2015-03-19

Kullanıcı oyu: 4,5

alp çankaya

lozan antlaşmasında karaağaç bölgesi yunanistan tarafından türkiyeye savaş tazminatı olarak bırakılmıştır.

2015-02-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Osman Şanlıoğlu

Bazı bilgileri neden yanlış yazıyorsunuz.Tazminat, adaların özerkliği,borçlar konuları,karşılaştırma açısından SEVRide koyarsanız iyi olur

2015-02-26

Kullanıcı oyu: 4,5

smiha şenoğlu

karaağaçı biz değil onlar bize verdiler

2015-02-18

Kullanıcı oyu: 4,5

Alex

Lozan antlaşmasının yeraltı hazineleriyle bağlantısı neydi çok kısa yazarsanız sevinirim, tarihi eserler, uranium, define gibi, yazmıyor yukarda herhalde bulamadım

2015-01-24

Kullanıcı oyu: 4,5

ü.caner

Karaağaç konusunda yanlışlık var. Savaş tamirat bedeli olarak bize verilmiştir. Ayrıca borçlar Türk lirası olarak taksitlendirilmiştir. Yabancı okullar konusuda lehimize çözümlenmiştir. Lütfen yanlışlıkları düzeltiniz...Bozcaada ve gökçeadada da özerklik yoktur.

2015-01-24

Kullanıcı oyu: 4,5

EMİRHAN

Hakan sanki o antlaşmaları imzalayanlar isteyerek imzalıyo ve lozan antlaşması imzalanmasaydı türkiyeyıkılıcaktı lozan antlaşması sayesinde boğazları geri aldık

2015-01-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Hakan

Lozan anlasmasi resmen Turkiyeyi satmakti. Bu anlasmaya imza atanlar en buyuk Vatan Hainleriydi.

2015-01-04

Kullanıcı oyu: 4,5

Enver Keles

Lozan Antlaşmasın da 3 Türk ( France ) tercuman isal olup ve Ismet Pasa anlamadan imzaladi (yaninda bir Yahudi uyruklu kisi daha var di ) iyi arasdirin

2014-12-29

Kullanıcı oyu: 4,5

betül

arkadaşlar genel olarak çok güze ama küçük bi bilgi yanlışlığı var düzeltmek isterim karaağaçı Yunanlılara biz vermedik onlar bize verdi. zaten karaağaçı biz verseydik bu bizim lehimize değil alehimize olurdu :) düzeltirseniz sevinirim :)

2014-12-28

Kullanıcı oyu: 4,5

YASIN

bırazına ulaşabıldım ama teşekr edrm

2014-12-18

Kullanıcı oyu: 4,5

hatice kıratlı

benim aradığım cevap henüz bu değil ama bir parçasına ulaştım tskr ederim birazı için

2014-12-13

Kullanıcı oyu: 4,5

memo

lozana gidecek heyeten taviz verilmemesini istedi hangi konularda

2014-12-09

Kullanıcı oyu: 4,5

hakan özel

allah bu millete birdaha lozan gibi antlaşmalar nasib etmesin

2014-11-29

Kullanıcı oyu: 4,5

onur

lozan antlaşmasının belli bir süresi yoktur ömür boyudur bunu ülkeyi parçalamak isteyen serefsizler sizlere yutturmuştur

2014-11-24

Kullanıcı oyu: 4,5

ayyıldız mücahit

bence burda saklanan daha cok şey var bilinmesinini istemedikleri ?

2014-11-19

Kullanıcı oyu: 4,5

ece

lozan antleşması bittiğinde artık türkiye bam başka bir ülke olacak

2014-11-18

Kullanıcı oyu: 4,5

burak

arkadslar bır gerçek varkı M.KEMAL ATATÜRK bu ülkenın vedarı ıftarıdır gerçek bir milliyetçidir.yapılan anlaşmalarda sadece lehıne sonuçlar olmayacağı net.illede bseyler vereceksin Osmanlı donemınde hep aldıkta ne oldu sımdı herkes bıze düşman o zamanlar en doğrusu bence buymuş.

2014-11-15

Kullanıcı oyu: 4,5

erhan

savaşı kazanıp haraca bağlanan toprak veren bi cumhuriyet kimi kandırıyorsunuz yav yıllarca aynı masal neymiş kimmiş atatürk kurtarmış inönü olmasaymış ingiliz ajanı bunlar mumya ...

2014-10-29

Kullanıcı oyu: 4,5

ecem güven

bence güzel bir site bilgileri doğru ödevime yardımcı oldunuz teşekkür ederim ...:)

2014-10-05

Kullanıcı oyu: 4,5

Bülent Reyhan

Karaağaç ın durumunu Fatih Somay dğru olarak belirtmesine rağmen ,site sorumlunuz düzeltmemiş.Konu öok hassastır.LÜTFEN DÜZELTİN

2014-09-05

Kullanıcı oyu: 4,5

Fatih Somay

Karaağaçı Yunanistan Türkiyeye verdi Türkiye Yunaistana vermedi. Lozan ağır bir hezimettir

2014-08-31

Kullanıcı oyu: 4,5

yılmaz serin

ağzı olan konuşuyor ismet paşa mustafa kemal ve arkadaşları o güne göre en iyisıni uygulamıştır osmanlı saltanatı sever bu günkülerde öyle yeni bir mondrosa hazırlıklı olun.

2014-08-10

Kullanıcı oyu: 4,5

kemal

Bu ülkenin en büyük sorunu Bilgisi olmadığı halde fikri olan insanlardır.Okuma yok bilgi yok Fikir çok maşallah.Kardeşim önce araştırın anlayın öndan sonra fikriniz olsun.

2014-08-09

Kullanıcı oyu: 4,5

Engin

Serv anlaşması, ülkenin her tarafı kuşatıldığı bir zamanda yapıldı, Lozan anlaşması ise ülkeden düşmanı kovduktan sonra yapılan bir anlaşmadır. İki anlaşmayı karşılaştırmak sadece cahillik olur. İnönü pek savaş yapmadı be kardeşim, genelde sarhoştu. Bu cümlemi bilgiye dayalı söylüyorum , kulaktan duyma laflar değil. Andlaşmaya gelince, adalar, Musul, Kerkük bir yana Çanakkaledeki bir miktar toprağı İngilizlere bırakan bir anlaşmayı yapanı kusura bakma da ne şartta olursa olsun adam yerine koymam. Bu maddeden haberdar değil iseniz zaten boşa tartışıyorsunuz.

2014-07-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Barış

evet Türkiye 2. Bir savaşı yapacak güçte değildi ancak unutmayın 1.si bölgede rusya gibi bir güç varken batılılar buraya yerleşmek yerine bölgeyi Türklere bırakması mantıklı görünüyor yunan zaten alamazdı bölgeyi bu savaşın devamı demekti.ermeniler ise komünistlerin eline geçmek üzereydi. Şimdi diğer taraftan bakalım dönemin güçlü devletlerinden olan rusya topraklarının ve sıcak denizlerin dibinde ne ingiliz görmek isterdi nede fransız e zaten italya bişey alamadığı için BÖLGEDEN ÇEKİLİRKEN BEN ÇEKİLİYORUM UÇAĞIMI TANKIMI TOPUMU GÖTÜREMİYORUM BUNLARIN YERİ ŞURASI SAKIN SİZ KULLANMAYIN diyerek çekildi.yani burası paylaşılamadı o nedenle bırakmak zorunda kaldılar ve tabi ingilizler artık kendi halkının askerlerini savaştırmak istemiyordu bunun için yunanı gazladı ama onlarında savaş becerileri ortada. ayrıca bu andlaşmaya ihanet diyenler osmanlı hükümetinin imzaladığı sevri ne olarak görüyorlar merak ediyorum. ayrıca bunu söyleyenlerin ne düşündükleri hangi partiye oy verdikleri bile bellidir

2014-07-22

Kullanıcı oyu: 4,5

ahmet

klavye başında savaş yapmak antlaşma imzalamak yorum yapmak çok kolay Atatürke İsmet İnönüye beddua etmek atıp tutmak çok kolay masada memleketi sattı diyenler önce mondros ateş kes antlaşmasına ve serv antlaşmalarını bir okusun ona göre yazın koşun atıp tutun

2014-07-18

Kullanıcı oyu: 4,5

Mehmet atak

Kurtuluş savaşı neden yapıldı.savaştan önce kongrelerde milli misaki sınırları kerkük,musul ve ege adaları Türkiye sınırları içinde çizildi ve savaşa girildi.savaş kazanıldı.lozan görüşmelerinde kerkük,musul ve adalar üç sene görüşmelerin ardından verildi.bu kararı kurulan ilk meclis onaylamadı.ikinci meclis kuruldu.kararı onaylamıyan ilk meclisten kimse ikinci meclise alınmadı.karar aleyhimize planlı olarak onaylandı.musul,kerkük ve adalar verildi.şimdi sorarım,kurtuluş savaşı neden yapıldı.savaş kazanıldığı halde neden aleyhimize sonuçlandı.şehitlerin kemikleri sızlamıştır.hepsine ALLAH tan rahmet diliyorum.

2014-07-08

Kullanıcı oyu: 4,5

ercan

savaşın suçlusu yunanistan sa niye karaağaç ve bosnaköyü yunanistana tazminat olarak verdik

2014-07-08

Kullanıcı oyu: 4,5

ismail

Şu gizli maddeleri açıklasanız da bir öğrensek ve gizliyse siz nasıl açık ettiniz?

2014-06-10

Kullanıcı oyu: 4,5

güven

tamam savaştan çıkmıştık halimiz yoktu filan...bir savaşı daha kaldıramazdık...iyide kardeşim bu gavurun gücü vardıda bizle neden barış imzalamak zorunda kaldı.elimizdeki 3 lü kozu küçümsedik halbuki rakipte 2 li koz vardı.zannımca tabiiki...

2014-06-02

Kullanıcı oyu: 4,5

rabiaNisa

en sevmedigim ders ama idare etmeliyiz
:D

2014-05-27

Kullanıcı oyu: 4,5

recepcan

dedikleriniz doğru ama bide gizli yapılan analaşmalara bakın

2014-05-27

Kullanıcı oyu: 4,5

alaattin

Türkiyenin elinde ne silah kalmış, ne güç bu antlaşma kabul edilmeseydi 2. Bir savaş çıkmış olsa bu günleri göremezdik kafa tutacak gücümüz yoktu bu günlerimize şükür. Atatürke laf söylemeniz çok saçma onun zamanında yapılanlar, fikirler, yasalar dogrultusunda bu günlere geldik. Neden müslüman devletlerin içinde en demokrat biziz düşündünüzmü hiç.

2014-05-06

Kullanıcı oyu: 4,5

n. yaşar

Baylar Bayanlar,
İnönü bu ülkeye çok büyük hizmetler vermiştir. Kendisi askerdir, komutandır. Niye muzaffer komutan olarak taviz versin ki. 1. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı bir tarafa, 2. Dünya Savaşından uzak tutarak ne muhteşem şey yaptı.
Savaş kazanınca dünya karşınızda diz çökmüyor.Hele hele 2. bir savaşa giremeyecek durumdaysanız. Lozan görüşmeleri iki kısımdır. İlkini şartları kabul etmeyen İsmet Paşaterk etmiştir. Zannediyor musunuz ki İsmet Paşa tek Paşa tek başına karar alıyordu. Büyük Atatürke bizzat danışıyor, onunla beraber hareket ediyordu. Gazi burada ordunun başında kalmak durumundaydı.
İlgili tarihlerde Atatürküm Meclisteki konuşmalarına bakın.
Türkiye her avuç toprağı işgal edilmiş, yokluktan yüz yıllardır beli bükülmüş Türk Halkı, savaş kazanınca mı refaha erişti? Mücadeleye nasıl edebilirdi?
Batı Trakyayı, Musulu, Adaları okuyalım.
İsmet Paşanın şu sözlerine dikkat lütfen: Musul ve Kerkük gün gelecek sükunetini koruyamayacak. O vakit girdiğimizde ilk tedbirimiz nüfus ve tapu kayıtlarını kontrol altına almak ve korumak olmalı.
Musulu niye satsın adam, satan adam böyle mi der.
Hem K. Irak işgalinde ivedilikle yapılanlardan biri neydi: Tapu ve nüfus kayıtları yok edildi.
Büyük Atatürkün bin yılları aşan sözü: Askeri başarılar iktisadi başarılarla desteklenmedikçe değer taşıyamaz
İnönü değil de sonrakiler nasıl uyuyor acaba kabirlerinde?
Hem Lozan madem bu çok kötü, niye Batı bu kadar rahatsız, mutsuz Lozandan?
Lord Curzonı da rica ediyorum okuyun. Müzakere sırasında İngiliz tarafı.Niye rahatsız oldular,imzadan sonra açık İsmet Paşaya tehdit savurdular?
Memnunlar Lozandan niye hala Sevr?

2014-05-03

Kullanıcı oyu: 4,5

ilhan

üstünüze toprak değil beton döküldü.. toprak bile sizi kabul etmez. memleketi sattınız. koca osmanlıya küfür ettiniz hakaret ettiniz.. yerin dibine girin inşaallah.

2014-04-29

Kullanıcı oyu: 4,5

serap

Arıburnu.. neden o sahil bomboş..bizim mi..??
Masa başında yapılan oyunlar..
İsmet İnönü rahat uyuyormu acaba..o şehitler vatan için döklen kanlar..
Masa başında resmen ülkemiz peşkeş çekilmiş..yazıklar olsun..

2014-04-28

Kullanıcı oyu: 4,5

halil

Lozan Anlaşması, Türklerin canlarını vererek kazandıkları savaşların, masa başında resmen peşkeş çekilerek ihtilaf devletlerine verilişinin yapıldığı anlaşmadan başka bişey değildir. Bize zafer diye yutturmaya çalışananlara yazıklar olsun.

2014-04-26

Kullanıcı oyu: 4,5

ömer

Boğazlarla ilgili açıklama yetersiz bence da ayrıntılı olsa da iyi olurmuş

2014-04-26

Kullanıcı oyu: 4,5

vatan

Tam net olarak yazıldığını düşünmüyorum.
Ve ayrıca tamamen doğru olduğunu da düşünmüyorum

2014-04-26

Kullanıcı oyu: 4,5

yurt sever

Tam net olarak yazıldığını düşünmüyorum.
Ve ayrıca tamamen doğru olduğunu da düşünmüyorum.

2014-04-24

Kullanıcı oyu: 4,5

Nazlı

Aslında çok güzel bir açıklama ama biraz daha uzun ve detaylı olsa daha iyi olur

2014-04-11

Kullanıcı oyu: 4,5

reyhan

ben ilk okulmezunu bir beyim.benim bildiyim kadar lozan antlaşması şartlarında kendi yeraltı kaynaklarımızı cıkarmamız yasaklanmış biliyorum bu doğrumudur.lütfen bilenler maddeleri tam yazsınlarda bizlerde bilelim.tşkr.

2014-04-09

Kullanıcı oyu: 4,5

ismail amanet

yaktın bizi ismet inönü
2014-03-24

Kullanıcı oyu: 4,5

muhammet

Teşekkürler admin bey cok yardımcı oldu bu sorunun altına cevap verirseniz facebook adresimi atabilirim ordan da konuşuruz 3

2014-03-24

Kullanıcı oyu: 4,5

Türk

mudanya antlaşması bizim lehimize yanlışlık var bilgide karaagaç ve bosnaköy bize verildi hatta orda bogazları kurtardık türk bayragı çekildi

2014-03-04

Kullanıcı oyu: 4,5

pelin

çokk tesekkur ederım bence cok ıyı bir site

2014-02-21

Kullanıcı oyu: 4,5

özlem

çok saolun ama bu biraz eksik gibi

2014-02-20

Kullanıcı oyu: 4,5

deniz

Arkadaşlar Ali Naci Karacanın Lozan Kitabını okuyun. Herşeyi eğrisiyle doğrusuyla daha iyi anlayacaksınız.

2014-02-14

Kullanıcı oyu: 4,5

genco

Lozan antlasması bu kadar degil petrol konusuna deginmemis maden zenginliklerine deginmemis turk vatandası olmuyan iki kat vergi verecek konusuna deginmemis musul kerkuk maddesi tam yazılı degil şeyh said ve yandaşları hakkİnda tek kelime yazılmamıs bu maddeyi burya koyan ya bizi salak zannediyor yada ayık kafayla yazmamıs

2014-02-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Furkan

Size çok teşekkür ederim çok yardımı dokundu.

2014-02-10

Kullanıcı oyu: 4,5

yaren

Azınlıklar neden turk olmus ya biri dolesin

2014-02-06

Kullanıcı oyu: 4,5

umut

lehimize diye yazılan 2. maddeyi anlamadım. biraz zoraki lehimiz kısmına eklenmiş gibi duruyor. keza aynı madde aleyhimize olan kısımda da ilk maddede geçiyor. (Karaağaç Yunanistana verildi). a)toprakla tazminat ödenirmi b) biz hani cephede kazanmış masada kaybetmiştik, cephede kazandık madem neden savaş tazminatı ödeyeceğiz ki. c)üstelik de kendi topraklarımızdaki savaşı kazandığımıza göre bizim tazminat almamız gerekmez mi?

2014-01-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Fatih

Anlaşmanın tüm maddeleri tazmıyor maden kaynaklaru- petrol- boğazdan geçen ücretsiz gemiler vs vs bunların cevapları kazım. Bu ülkenin bağımsızlığı için on kan akıttık ğstüne birde ekonomi gelirlerimizi mi verdik??

2014-01-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Ayşegül

Burada bana lazım olan bilgiler var . Emeğine sağlık .

2014-01-21

Kullanıcı oyu: 4,5

uğur

Anlaşmanın 143 madesi var bu mu yani aslını nerden buluruz bilen varmi

2014-01-20

Kullanıcı oyu: 4,5

ahmet

kaya haklısın doğru düzgün bir şey yok

2014-01-19

Kullanıcı oyu: 4,5

tuncay aslan

gerçekten çocuk kandırıyorlar.sözde m.kemal zafer kazanmış sözde düşmanı denize dökmüş.birisi söylesin allah aşkına zafer kazanan bir ülke aleyhine olan bir antlaşmayı kabul eder mi hiç?daha bu milleti ne kadar aptal yerine koyacaksınız çok merak ediyorum. şuna açık açık keferelere teslim olduk onların istediğini yaptık desenize.çok yakında tüm yalanlar ortaya çıkacaktır.mızak çuvala sığmıyor...

2014-01-19

Kullanıcı oyu: 4,5

METE

Yaa arkadaş, Karaağaç ve Bosnaköy Yunanistan tarafından savaş tazminatı olarak Türkiyeye verilmiştir. Yukarıdaki maddeleri anaokulu öğrencisi mi yazdı ()

2014-01-16

Kullanıcı oyu: 4,5

KAYA TOPRAK

ŞU MADDELERİ TAM ANLAMIYLA YAZAMIYORLAR... GERÇEK MADDELER NERDE

2014-01-04

Kullanıcı oyu: 4,5

numan bakar

ecdadımıza olan kinlerini kusmuşlar bize çıkar yol bırakmamıslar.tam bir teslimiyet..antlasması.umarım bu tarz baskıcı bir anlasmayı bizde onların önüne koyarız.milletimiz büyük ALLAH yar ve yardımcımız olsun

2013-12-14

Kullanıcı oyu: 4,5

vural

günün şartlarına göre imzalamaktan başka bir çare yoktu çünkü türkiye bir savaşı daha kaldıramazdı

2013-11-29

Kullanıcı oyu: 4,5

serdar

nerde yetişti bu kadar cahil, bu kadar hain.
ağla sevgili yurdum, bu olmamalıydı kaderin.
silivri de kıstırılmış, her bir neferin
amedde kutlama yapıyor, sanki vahidettin

2013-11-18

Kullanıcı oyu: 4,5

mahmut

Chp li değilim ama o gün o şartlarda temsilcilerimiz kim olursa olsun bu anlaşma imzalatılacaktı. Biraz objektif bakalım, çıkaralım at gözlüklerimizi.
Başkalarını eleştireceğimize, yaptıklarımızın faydasını en üst noktaya ve kaliteye yükseltmeye uğraşalım. Türklük bunu gerektirir. Müslümanlık bunu gerektirir..

2013-11-18

Kullanıcı oyu: 4,5

orhan bedir

eğer güçlü bir devlet güçlü bir milet olmak bu gibi anlaşmalara boyun eğmek istemiyorsanız kendi içimizde kavga etmek yerine bu sınırlariçinde yaşayan herkesin son derece birbirine sahip çıkması lazım en basiti gezi parkı olayı kim kaybetti kim kazandı kazanan yukarıda adı geçen ülkeler kaybeden bizim saf milletimiz bu kafayla gidersek daha çok şey kaybederiz eminimki bu anlaşmaya katılan bizim temsilciler bu maddelerin ne işe yaradığını bile anlamadılar işte eğitimsiz bir milletin acı sunu onuniçin akıllı olup önce eğitim sonra birbirimiize sahip çıkalım

2013-11-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Bekir

Okuyup da anlayamayanlar daha bir mal. Ulan herifler hazırlayıp önümüze koymuşlar. Biz de hepsine eyvallah demişiz.

2013-11-13

Kullanıcı oyu: 4,5

aslan

bizimkiler her maddeye tamaam demiş

2013-11-08

Kullanıcı oyu: 4,5

kemal alın

bunu AKP hukumetiyle ne alakaması var arkadaşım neoluyorda bunu akp hukumetine niye ile lişkilendirrisiniz edersesini anlamak mumkun değil

2013-10-29

Kullanıcı oyu: 4,5

orhan çelik

bu tarihi antlaşma akp li zırvalara kapak olsun imralı ile görüşülmeden imzalanmıştır.

2013-10-22

Kullanıcı oyu: 4,5
Diğer () yorumu göster

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Lozan Barış Antlaşması

Lozan Barış Antlaşması, 24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre’nin Lozan şehrinde Türkiye Büyük Millet Meclisi temsilcileri ve İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Portekiz, Belçika, S.S.C.B ve Yugosl...

Lozan Antlaşması Önemi

Lozan antlaşmasının önemi, 1.Dünya savaşının bitmesinden sonra galip çıkan Avrupalı devletler ile yüzyıllardır var olan hukuk, uyuşmazlıklar ve bazı önemli siyasi sorunların sona erdirilmesinden kaynaklanmaktadır.  İsviçre’nin Loz...

Lozan Antlaşması Sonuçları

Lozan Barış Antlaşması (24 Temmuz 1923) Lozan Barış Antlaşması’nın sonuçları ile Lozan Barış Antlaşması sonucunda, lehimize ve aleyhimize çözüme kavuşturulan konular hakkında bilgiler. Lozan Barış Antlaşması sonucunda lehimi...

Lozan Antlaşması Ne Zaman Bitiyor

Lozan antlaşması ne zaman bitiyor sorusu son dönemlerde cevabı merak edilen bir soru. Bu durumun nedeni Lozan antlaşmasının imzalandığı tarihte antlaşmaya belirli bir zamana kadar geçerlilik süresinin olduğu maddesinin eklenmiş ol...

Lozan Antlaşması Maddeleri

Lozan antlaşması maddeleri, Türkiye Cumhuriyetinin aleyhine ve lehine hükümler içermektedir. 24 Temmuz 1923'te İsviçre'de Lozan şehrinde Fransa, Japonya, Romanya, İtalya, Birleşik Krallık, Yunanistan, Yugoslavya, Bulgaristan, Belç...

Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Lozan Antlaşması, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Mart - 2015